czwartek, 7 listopada 2013

ask.fm :**

Hej :) Chce dziś poruszyć temat ask.fm
Ja wszyscy wiemy ask.fm jest to portal społecznościowy, anonimowe osoby tak jak i te zarejestrowane mogą zadawać innym mającym konto na tym serwisie które potem na nie odpowiadają, można także lajkować odpowiedzi i dawać im prezenty oraz obserwować. Portal ten wydaję się fajny i jest fajny ale ma też swoje złe strony.
 Wszystkim są znani tak zwani ,,hejterzy'' są to ludzie którzy lubią krytykować innych dzięki czemu myślą ze w ten oto sposób są fajni.. Nie prawda! W Wielkiej Brytanii portal stanął w ogniu słusznej moim zdaniem krytyki po samobójstwie 14-letniej Hannah Smith która powiesiła się 2 sierpnia ponieważ dostawała na tym portalu wiadomości wyzywające ją oraz też takie które nakłaniały ją do zabicia się, brytyjski premier David Cameron poruszył temat tej sytuacji.
 Dyrektor stowarzyszenia  BeatBullying wypowiedział się na ten temat iż portal ten jest platformą promującą nienawiść.  Zaś rzecznik serwisu ask określił samobójstwo dziewczynki jako ,,prawdziwą tragedię''.
Portal został utworzony w 2010 roku na Litwie, codziennie korzysta z niego już około 13,2 mln użytkowników czyli w sumie 60 mil osób na całym świecie jest zapisanych do ask.fm.
 Brytyjczycy uważają i wzywają do zakończenia działalności tego portalu, apelują o to aby założyciele podobnych serwisów czuwali nad tym co dzieje się na ich stronach.

Korzystam z tego portalu i uważam iż te osoby mają rację, na tym portalu nie mam ograniczeń oprócz 100 laików w ciągu dnia.. Moim zdaniem powinni dać jakieś warunki dotyczące zadawania pytań.
Ale uważam też że dziewczynka musiała mieć też jakieś inne problemy np. w domy lub w szkole, musiała być słaba psychicznie i nalegam by osoby słabe psychicznie lub mające skłonności do samobójstw lub ulegania takim wiadomości typu ,,zabij się nie jesteś nikomu potrzebna lub potrzebny''
Hanach  nie jest jedyną osobą która zabiła przez ten portal np. Daniel Perry ze Szkocji który był znieważany i szantażowany za pośrednictwem portalu.
Zastanówcie się wy ,,hejterzy'', normalni ludzie że tego typu wiadomościami możecie doprowadzić do kogoś śmierci, wszyscy jesteśmy ludźmi i mamy uczucia, pamiętajcie :*Brak komentarzy:

Prześlij komentarz